Categories Menu

Posted by on lip 28, 2015 in Bluzki | 0 comments

Jakie mamy rodzaje bluzek i na jakie okazje je nosimy.

Jakie mamy rodzaje bluzek i na jakie okazje je nosimy.

bluzkiKażda pani powinna mieć w szafie zestaw składający się z różnego rodzaju bluzek i bluz. Dzięki temu będzie przygotowana na każdą okazję. Pierwszy element zestawu to bluzeczka na ramiączkach. Może ona stanowić jedyny element stroju na górę, który nosić będziemy w lecie. Na bluzkę na ramiączkach można założyć żakiet i otrzymamy wersję wyjściową. Kiedy połączymy ją z koronkową, przezroczystą bluzka, nałożoną na wierzch, będziemy mieli strój wieczorowy. Na nieoficjalne okazje, do szkoły, czy do pracy, koszulkę na ramiączkach można połączyć z rozpinanym cienkim sweterkiem. Bokserka, to bluzka bez rękawów. Ma raczej sportowy, codzienny charakter, ale można ją także zastosować jako cieniutką kamizelkę, nałożywszy na inną bluzkę. Bluzka z krótkim rękawem może być zarówno sportowa, codzienna, jak i elegancka. Do pracy nadają się jednolite, stonowane bluzeczki, te z napisami najlepiej zachować na wycieczkę do lasu lub imprezę.

 

Istnieje także dość duża gama bluzek z długim rękawem. Wyróżniamy między innymi sportowe, wyjściowe, klasyczne koszulowe czy bluzki-dla-malego-biustu-14659081etniczne bluzki z długim rękawem. Można je nosić samodzielnie, ale nie tylko. Sprawdzają się zakładane pod bezrękawnik, żakiet itp. Jeżeli zakładamy taką bluzkę samodzielnie, warto urozmaicić strój dodatkami w postaci szalika, apaszki, korali, czy jeszcze innych detali. Dzięki temu codziennie będziemy mogli cieszyć się nowym strojem. Odrębną kategorią są bluzy sportowe. Wśród nich wyróżniamy te markowe oraz nie sygnowane nazwą znanej firmy. Jak sama nazwa wskazuje nadają się do uprawiania sportu, ale także na wszelkie aktywności jak chodzenie po górach, wycieczki, nawet do szkoły. Jest to strój typowo nieoficjalny, wiec nie zakładamy go na okazje, które wymagają eleganckiego stroju. Już jeden egzemplarz każdej z tych bluzek pozwoli cieszyć się różnymi kombinacjami strojów każdej pani. Jeśli zgromadzimy kilka wersjo kolorystycznych w danej kategorii, nigdy nie będziemy narzekać na to, że nie mamy, w co się ubrać. Warto, więc uzupełnić szafę.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>