Categories Menu

Posted by on sie 26, 2016 in Spodnie, Sukienki | 0 comments

W spodniach czy w sukience?

W spodniach czy w sukience?

W dobie wszelkiego rodzaju równouprawnienia postanowiliśmy zaobserwować na ulicach polskich miast, jakie części garderoby wybierają Polki. Przez ostatnie 25 lat funkcjonowania naszego kraju jako demokratycznego państwa obyczaje modowe na szczęście silnie się rozluźniły i możemy śmiało stwierdzić, że nie odstajemy w odzieżowym guście od naszych zachodnich sąsiadów, co jeszcze jakiś czas temu stanowiło dość przykrą normę.

Wraz z nastaniem lat dziewięćdziesiątych polskie ulice zaczęły robić się znacznie bardziej kolorowe. To zasługa otwartych granic, bo dzięki temu na półkach sklepowych zaczęły się pojawiać sukienki, spodnie, topy, koszule oraz inne elementy garderoby wprost spod igieł najpopularniejszych na świecie kreatorów stylu. Młode dziewczyny natychmiast porzuciły workowate spodnie szarawary z poprzedniej epoki, szyte hurtowo przez lokalne krawcowe, bo w sklepach pod koniec zdychającej komuny nie można było niczego dostać. Królować zaczęły więc w odzieży motywy geometryczne na spodniach, etniczne na koszulach, a i zdobycie markowych jeansów przestało wreszcie graniczyć z cudem. Jeansy można było kupić wreszcie w markowym sklepie na jednej z głównych ulic miasta, a nie czekać na ich przesłanie w paczce od cioci z Niemiec, oczywiście w sąsiedztwie kawy, szynki oraz słodyczy na święta.

Obecnie kobiety w różnym wieku z lubością noszą spodnie, ale nie zapominają przy tym o prawdziwych walorach swojej kobiecości i przynajmniej raz na jakiś czas wracają do modowych tradycji, których symbolem są oczywiście sukienki. Spodnie damskie mają to do siebie, że są niezwykle praktyczne w różnych warunkach funkcjonowania. Pani, która -  jeśli nawet pracuje w biurze i dużą część czasu spędza we własnym gabinecie, jeśli ma nawał obowiązków możliwych do wykonania tylko w ruchu, chętniej wybierze eleganckie spodnie. Poruszać się będzie w nich szybciej, zwłaszcza, gdy czas podczas wykonywania obowiązków zawodowych nagli. Aby poczuć się sexy, nie trzeba stale odsłaniać nóg. Często okazuje się, że na wyobraźnię najbardziej działa to, co jest zakryte.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>