Categories Menu

Posted by on wrz 4, 2015 in Uncategorized | 0 comments

Podstawy garderoby – co i jak zaplanować

Podstawy garderoby – co i jak zaplanować

26397-h_garderoba_raumplus

By modnie wyglądać przy każdej okazji nie trzeba mieć pełnej szafy ubrań. Wystarczy skompletować kilka uniwersalnych elementów, które można łączyć ze sobą na wiele sposobów by tworzyć komplety na każdą okazję. Dzięki temu zawsze będziemy wyglądać dobrze i nie wydamy fortuny na ubrania. Czym się kierować przy wyborze ubrań? Bardzo duże znaczenie ma jakość. Stroje z dobrych materiałów, starannie uszyte i sygnowane dobrą marką najczęściej posłużą nam o wiele dłużej niż słabe jakościowo ubrania. Oczywiście cena jest rzeczą względną i nie ma sensu przepłacać za samą markę, jednak warto raz na kilka sezonów zainwestować w coś, co ponosimy dłużej.

 

Dotyczy to na przykład butów, zarówno na sezon zimowy, jak i wiosenny. Najlepsze to te oczywiście ze skóry. Zaoszczędzimy w ten sposób sobie problemów ze skórą, otarć i innych nieprzyjemnych skutków noszenia butów z nienaturalnych surowców. Takie markowe buty są także bardziej odporne na zniszczenia. Podobnie ma się sprawa ze spodniami, zwłaszcza dżinsami. Dobre dżinsy nie stracą koloru oraz fasonu podczas prania i nie zniszczą się zbyt szybko, a przecież spodnie można nosić niemal codziennie. Ubrania, które często pierzemy, również powinny być dobre jakości, ponieważ w innym wypadku będą się bardzo szybko niszczyły.

 

Tak, więc by skompletować garderobę, spróbujmy wybrać dobre jakościowo, klasyczne rzeczy, które można ze sobą łączyć na wiele sposobów. W skład zestawu powinny wchodzić między innymi dobre pantofle, elegancki płaszcz, klasycznie skrojony żakiet, spódnica o stonowanej barwie, najlepiej czarna, biała bluzka koszulowa, długi sweterek zapinany na guziki, wielka chusta lub szal, dżinsy, spodnie eleganckie, najlepiej czarne, klasyczna sukienka w stylu małej czarnej. Już z tych wymienionych elementów można stworzyć wiele ciekawych kompozycji, urozmaicając je dodatkami. Od czasu do czasu można uzupełnić garderobę jakimś nowym elementem. Od dziś już z pewnością nie powiemy, że nie mamy, co na siebie włożyć. Wystarczy nieco wyobraźni i kreatywności oraz kilka ciuchów.

 

 

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>